Holčičí drby #2: Cvičit? Peču na to...

26. prosince 2015 v 20:08 | Emily |  Holčičí drby
Ahojky!
Poslední dobou se kolem nás točí dost obézních lidí, co myslíte? No, myslím, že tohle téma jste rozebírali již jak ve škole, tak mezi kamarády, tudíž nebudu kecat o tom, proč tomu tak je. Ovšem mám pro Vás alespoň minimum rad, kterými se řídim já.


Nevím, jestli cvičíte nebo jen sedíte u počítače anebo obojí. Já patřím až k té třetí skupině, která sedí u počítače a cvičí. Nevím, zda-li bych neměla trochu omezit ten počítač, přestože se mi to poslední dobou celkem daří. No, co si budeme nalhávat, každý sedí u něčeho několik hodin denně. Ať už je to počítač, notebook, tablet, iPod, telefon a všechny tyhlety lidské vymoženosti. Zdá se, že děcka přestaly úplně cvičit, všimla jsem si toho při včerejším závodě. Byl to obyčejný plavecko-běžecký maraton. Schází se tam většinou tak čtyři školy, včetně té naší a hádejte. Víte kolik nás bylo v kategorii?
Ano, přesně tak, moc ne. 3 -_-. Chápete to? Tři holky z osmé a deváté třídy z čtyř škol! To je ale neskutečná ostuda. Obzvlášť v našem věku, kdy se nám tvoří celulitida a celkově se naše tělo vyvíjí. Jako já se letos teda taky moc neúčastním nějakých soutěží, ale aspoň cvičím, probůh! Vždyť ty holky pak budou jako bečky... Upřímně je mi jich neskutečně líto.
Myslím si, že dvě hodiny týdně tělocviku jsou málo. Pardon, ti, co jej nesnáší se na mě asi budou zlobit, ale aspoň ty tři hodiny, protože takhle to fakt nezachráníte, když ty děcka stejně všechno odchodí. Nemluvím o celém světu, jsou světlé výjimky a že jich dokáže být dost, ale přece!
Ačkoli se to nezdá, i ti tlustí cvičí!
Dáme si mé oblíbené bodíky proč cvičit a proč ne.
+Lepší postava
+Lepší kondička
+Zdraví
+Svaly (!)
+Více energie
+Klid na duši
+Dlouhověkost
+A teď se nedivte, ale fakt je ten, že ti, co cvičí jsou i více populární!
+Adrenalin
+Odvaha
No a další, jenže Emily je dneska hrozně chytrá a tak nic nevymyslí, přestože toho bude ještě dost.
No a mínusky:
-Nebezpečí zranění
Uhm a buď jsem fakt vypatlaná anebo už nic jako mínus není!

Teď je ovšem otázka, jak se k tomu zatracenému cvičení či sportu dokopat... Na toto jsou rady jen dvě. Myslím... Prostě musíte chtít a mít motivaci. Podívejte se na nějaké fotky těch vypracovaných těl, plochých bříšek a hubených nohou. No budťe upřímní, nechcete to taky? Jenže je tu menší problém. Jak se zvednout a jít cvičit?
Mě třeba samotnou cvičit nebaví a nemotivuje. Proto s Katy cvičíme vždy, když jsme spolu. Ačkoli ne moc, alespoň cvičíme. A když už jsem teda doma sama a říkám si, že bych si měla zacvičit, jediné, co mě k tomu dokope, jsou videa a pak taky moje povaha, která v sobě skrývá super nesuper vlastnost - soutěživost. Nesnáším, když je někdo lepší než já, ovšem porážku beru úplně v pohodě. Vlastně nesnáším, když je lepší jedna má spolužačka, a ona teď maká, takže já makám 2x tolik :D :D. Takže vidíte, že se dá motivovat mnoha způsoby.
Co bych vám mohla ještě poradit je, napište si seznam, proč cvičit a čeho byste chtěli dosáhnout. Jednou jsem si takový seznam napsala a poté, jako chytrá hlavička zandala někam do pryč a do teď jej nemůžu najít, takže si jej vyvěšte na nějaké viditelné místo a vždy, když přijdete ze školy, podívejte se na něj a místo navštívení nejlepší kamarádky ledničky vezměte karimatku nebo buďte ještě aktivnější a zajděte třeba do fitka :D a hezky cvičit. Jeden sed leh, druhý, třetí... To půjde. A taky si můžete vytisknout fotku toho, jak chcete, aby vypadalo vaše tělo, položte si jej před sebe při cvičení a říkejte si, že jednou tak můžete dopadnout taky.
Snad jsem Vám alespoň v něčem trochu pomohla :)
Mějte se krásně, cvičte, a šťastné svátky a Nový rok!
Emily ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama