Jak se odreagovat?

26. prosince 2015 v 16:03 | Katy♥ |  Deníček

Ahojky všichni, po strááášně dlouhé době vám sem přidávám článek. Jen tak pro začátek jsem vám chtěla objasnit proč po tak dlouhé době?!? Je to tím, že můj počítač už není schopen dělat normální funkce jako počítač… Je už jednak docela dost starej (takže jsem ho musela alespoň jednou za tři čtvrtě hodiny restartovat aby se probral) No prostě děs! -NAŠTĚSTÍ - ale byly Vánoce, tudíž i ježíšek a ten mi pod stromeček přinesl. . . . . . . . . NOVÉ PONOŽKY. . . . . . . . . . Ne, dělám si srandu. :D Přinesl mi NOTEBOOK ♥. Což znamená, že články teď budou vycházet častěji snad…(Budeme se snažit)

Tak a jdeme na věc! Podle názvu jste si asi všimli, že dnešní článek bude o tom jak se odreagovat. Myslím, že odreagovat se člověk čas od času prostě potřebuje. Já osobně jsem se potřebovala pořádně odreagovat např. před Vánočními prázdninami, jelikož jsme ve škole psali milion písemek a snad každý učitel ústně zkoušel ( což v mém případě znamená pomalou a bolestivou smrt, jelikož ústní zkoušení úplně nesnáším a vždycky mi všechno vypadne, tudíž nic nevím…většinou). Takže já se většinou musím odreagovat od školy, od provokování mého bratra a nebo jen tak, když mám špatnou náladu, něco mě bolí a nebo, když máme tanečky, při kterých se úplně nejvíc zmrzačím apod.
Někdo se zas musí odreagovat od práce a nebo prostě od okolního světa.
A na to znám pár účinných metod, které většinou pomáhají .
1. Spánek- Když někdo vstává brzy ráno do práce/školy a domů se vrací pozdě, jelikož má třeba hodně hodin nebo má dlouhou šichtu, tak je asi nejlepší si naplánovat program dne. A je fakt hooodně jednoduchej. Prostě vstanete nasnídáte se (zkrázka uděláte to, co obvykle děláte ráno), půjdete/pojedete do práce/školy, tam vykonáte co musíte, půjdete domů (případně si uděláte úkoly/ pokud máte děti svěřte je manželovi :D ) Napusťte si horkou koupel s pěnou, udělejte si nějakou dobrou večeři a jděte spát co nejdříve to jde J .
2. Sport- Nevím jestli tato činnost bude na odreagování vyhovovat všem, ale tomu, kdo je sportovní povahy to vyhovovat určitě bude. Tak např. nabít si MP4 a jít si zaběhat J .
3. Káva s kamarádkou- Když se někdy s Emily domluvíme, že si zajdeme na cappuccino, je to ta nejlepší věc na světě. Jen tak si sedět v luxusní kavárně, popíjet cappuccino a drbat co nového. Doporučuji!
4. Masáž- Já jsem tedy ještě na žádné masáži nebyla, ale myslím, že taková masáž odreaguje většinu lidí.
5. Jít se projít- Máte psa? Vyrazte sním na procházku. J Mám to ozkoušené. Jen tak si vezměte pejska a jděte s ním někam do lesa, na louku nebo do parku. Budete se cítit více fit, vyčistíte si hlavu a pejsek bude také rádJ.
6. Čajíček nebo kávička- Je to snadné! Uvařte si doma čajíček nebo kávičku a zapněte telku, zkoukněte nějaký film, čtěte knihu/časopis a nebo prostě zapněte nějakou hudbu. Je to vážně skvělé, jelikož budete mít volnou chvilku jen pro sebe.
7. Koupel- Taková horká koupel se spoustou pěny je fakt nejbožejší věc na světě! Zrovna včera jsem si napustila vanu plnou teploučké vody a do ní jsem si nalila docela velké množství sprcháče, který jsem dostala od sestry k Vánocům. Velké množství samozřejmě proto aby bylo hodně pěny. ( Ten sprcháč je úplně úžasný, jelikož je složený jen z přírodních složek, úžasně voní a má nádherné balení. Mám ho s vůní ostružin,a když jsem si ho nalila do vody připadala jsem si úplně úžasně. Jen tak kdyby to někoho zajímalo je od značky Yves Rocher.) Tato metoda odreagování mi přijde asi úplně nejlepší.


Každý se samozřejmě odreagovává jinak, ale snad vám tento článek alespoň trochu pomohl.
Myslím, že každého odreaguje třeba jeho koníček nebo prostě věc, která ho baví např, tanec, zahradničení, horolezectví, plavání, lenošení atd…
Jestli znáte ještě nějakou dobrou metodu, můžete jí napsat do komentáře…Budu ráda. ♥


Katy♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama